Σπήλιος Ρίσκας

Ο  Σπήλιος Ρίσκας γεννήθηκε το 1978 στο Μαρούσι Αττικής. Αποφοίτησε από το Λύκειο Αμαρούσιου το 1996 και από το Τμήμα Φυσικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου το 2002. Στα πλαίσια της φοίτησης του εκπόνησε την διπλωματική του εργασία με θέμα : « Οργάνωση και διδασκαλία του μαθήματος της Φυσικής στην Γ΄ Λυκείου».Την ακαδημαϊκή χρονιά 2003-2004 φοίτησε στο University of Manchester της Αγγλίας όπου έλαβε μεταπτυχιακό τίτλο πάνω στην διδασκαλία των Φυσικών Επιστημών. Το 2004 εκπόνησε την μεταπτυχιακή του εργασία με θέμα : «Φυσικές Επιστήμες στην εποχή μας. Σύγχρονες μέθοδοι στην ανάπτυξη και διδασκαλία τους». Από το 2008 αποτελεί μέλος του φροντιστηρίου Πρότυπη Παιδεία στην Κόρινθο.  Στο φροντιστήριο διδάσκει το μάθημα της Φυσικής στις τάξεις του Γυμνασίου και του Λυκείου. Είναι μέλος της Πανελλήνιας Ένωσης Φυσικών.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: Κολοκοτρώνη 11, 20100, Κόρινθος

ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2741026053 & 2741025728

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.